Стоматологія від до - лікаря Янцевича Миколи Миколайовича (050) 944-49-16, (096) 472-79-88, (0332) 28-77-57

Пародонтологія. Частина стоматології, яка займається профілактикою та лікуванням патології пародонту.

Пародонтит – поширене захворювання, згідно зі статистикою, від якого страждають близько 80% дорослого населення, прогресивне протіканя пародонту здатне за короткий період призвести до втрати зубів. Перші прояви захворювань пародонту полягають у кровоточивості і почервонінні ясен і рухливості зубів. Багато людей не надають значення цій проблемі. Хочемо підкреслити, що це захворювання швидко прогресує і чим раніше почати лікування, тим більше шансів зберегти зуби.

До найбільш поширених захворювань пародонту відносяться гінгівіт і пародонтит.

На початковому етапі з’являється хворобливість, кровоточивість і набряклість ясен, почервоніння слизової. При прогресуванні захворювання з’являються неприємний запах з рота, запалення ясен, зубоясневі кишені, рецесія ясен, що призводить до оголення шийок зубів, деформації і руйнування кісткової тканини, що призводить до випадання зубів.

paradont

У “Стоматології від А до Я” використовується широкий арсенал сучасних методів діагностики та лікування захворювань пародонту, в тому числі безпечна неінвазивна терапія Vector, діагностика та лікування за допомогою апарату Perioscan, і застосування лазерних технологій.

Метою лікування є повне усунення запалення, відновлення анатомічних структур і фізіологічних функцій пародонту, а також підтримка досягнутого лікувального ефекту.

Лікування пародонту

Комплексне лікування пародонту складається з декількох етапів:

Перший етап

Лікування передбачає використання процедури закритого кюретажу – видалення відкладень із зубів і полірування їх коренів. Процедура проводиться 4 рази з проміжком в 2-4 дня з використанням знеболюючих засобів і ультразвукового устаткування.

Також на цьому етапі лікар консультує пацієнта з питань гігієни рота і рекомендує використовувати спеціальні пасти.

Видалення відкладень із зубів і очищення ясна і кореня дозволяє знизити кількість мікроорганізмів і зменшити глибину кишень. У тому випадку, якщо закритий кюретаж не був проведений, значна кількість інфекційних бактерій може призвести до ускладнення процесу загоєння і, відповідно, до невдалого лікування.

Також на початковому етапі здійснюється тимчасове шинування розхитаних зубів. Після початкового лікування спостерігається зниження кровоточивості і свербіння ясен, поверхня зубів набуває гладкості, а розхитані зуби трохи зміцнюються.

Другий етап

Через 1-2 місяці після визначення діагнозу пародонтит, лікування переходить на другий етап. Лікар проводить замір кишень, аналізує результати лікування на першому етапі, і здійснює корекцію прикусу пацієнта. Якщо на цьому етапі розмір кишень досягає 5 мм, проводиться хірургічне лікування, при якому із застосуванням знеболення заміщується зруйнована запаленням кісткова тканина.

Третій етап

Після усунення процесу запалення в цілях запобігання загострення захворювання проводиться підтримуюче лікування. Це є необхідним заходом, так як пародонтит при рецидиві протікає набагато складніше. Підтримуюче лікування, якщо виявлено пародонтит, має на увазі профілактичні огляди раз на три місяці.

У “Стоматології від А до Я” приділяється особлива увага парадонтології, так як здоров’я ясен – це здоров’я зубів. Для лікування захворювань ясен в клініці використовуються як терапевтичні, так і хірургічні методи лікування ясен. Ми завжди застосовуємо тільки індивідуальні схеми лікування, виходячи з конкретної клінічної ситуації.

Comments are closed.