Стоматологія від до - лікаря Янцевича Миколи Миколайовича (050) 944-49-16, (096) 472-79-88, (0332) 28-77-57

У сучасній стоматології зубопротезування є важливою частиною лікування зубів. Виготовлення зубних протезів не стоїть на місці і постійно пропонує нові технології, розширюються можливості застосування різних матеріалів. Складно собі уявити сучасну людину на ділових переговорах або за вечерею з друзями, обдаровуючого навколишніх беззубою посмішкою. Тому “Стоматологія від А до Я” приділяє особливу увагу саме протезуванню зубів, що належить до окремого напрямку – ортопедії. Ми пропонуємо не лише відновлення окремого зуба, а й повноцінну реабілітацію всієї зубо-щелепної анатомії. Всі види знімного, незнімного протезування. Прескераміка, вініри, фарфорові коронки, металокераміка, протезування на інплантах.

Види протезування зубів

Зубопротезування ділиться на три категорії: незнімне, умовно – знімне і знімне.

Незнімні зубні протези

Вкладки по суті це ті ж пломби, але виготовлені в лабораторії за індивідуальними зліпками, як правило, з кераміки. Ставляться до незнімних зубних протезів. Мають максимальну точність прилягання і високу естетику. На відміну від звичайної пломби, керамічна вкладка, довговічніша і абсолютно непомітна на зубах.

Керамічні вініри

Незнімні зубні протези у вигляді найтонших керамічних пластинок, що покривають зовнішню зубну поверхню. Як правило, даний вид незнімного зубного протезування використовується в зоні посмішки з метою корекції форми і кольору зубів.

Люмініри, або голлівудські вініри

Ультратонкі пластинки з кераміки, за допомогою яких зубне протезування не вимагає попередньої серйозної обробки зубів. На відміну від вінірів, люмініри можливо зняти, але і список недоліків, з якими вони можуть справлятися, досить обмежений.

Зубна коронка Ковпачок

Замінює коронку зуба і імітує її природну форму. Найпоширеніший варіант даного типу зубопротезування.

Мостовидний протез

Конструкція з декількох зубних коронок, що кріпиться на природних зубах або коренях. Це класичний варіант зубного протезування. До цієї ж категорії можна віднести і адгезивний мостовидний протез, який використовується як тимчасова естетична конструкція.

Зубний імплантат

Титановий «корінь» імплантується в кість на місце відсутнього зуба, на який встановлюється штучна коронка.

Знімні протези

Виготовляється з акрилової пластмаси, нейлону, металу та їх комбінації. Якщо в роті залишилася частина своїх зубів, то протез називається частковим. Якщо зубів не залишилося – то повним. Знімний протез може передавати жувальний тиск, як на ясна, так і на збережені зуби.

Бюгельні протези

Протези з металевим каркасом, в які входять пристосування, що утримують і розвантажують конструкцію, дуги і штучні зуби. Бюгельні протези бувають: з кламерами (спеціальними гачками) і з замками.

Слід знати:

При чисельній або повній відсутності зубів може бути встановлено кілька імплантатів на кожній щелепі на які спиратиметься незнімний або умовно- знімний мостовидний протез (умовно-знімним називається протез, який не може зняти пацієнт, але може зняти лікар для його лагодження або очищення) Кожен варіант має свої переваги і недоліки, тому який з варіантів кращий для конкретного пацієнта вирішує лікар.

Протези на імплантати в залежності від ситуації можуть бути встановлені як негайно після операції, так і через кілька місяців вичікування.

Матеріали для зубних протезів

До матеріалів, використовуваних в зубопротезуванні, застосовуються особливі вимоги. Вони повинні володіти біологічною сумісністю з тканинами порожнини рота людини і бути стійкими до впливу слини і продуктів харчування. Матеріали не повинні викликати алергію, змінювати смакові відчуття, мати запах. Їх міцність, пружність, еластичність і стирання повинні бути наближені до замінних тканин. Крім того, важливою вимогою є можливе виготовлення зубних протезів з тих матеріалів конструкцій, максимально наближених за своїм кольором і виглядом до природних зубів і ясен.

tgggggddd

Давайте докладніше зупинимося на кожному з них.

Композит – матеріал, який являє собою спеціальний полімер, з такими добавками, як особливе скло, фарфорова мука, оксид кремнію, кварц і т.д., для додання тих чи інших властивостей. З його допомогою відновлюють пошкоджений зуб, буквально «нарощуючи» його до нормального стану. Кераміка – з неї виходять легкі і естетичні протези (найчастіше це коронки на передні зуби), повністю імітують форму, колір і напівпрозорість натуральної емалі. З її допомогою можна приховати будь-які дефекти і руйнування зуба. Кераміка є найбільш нешкідливим для організму і тканин порожнини рота сучасним матеріалом для протезування зубів. Кераміка відмінно протистоїть мікроорганізмам, фарбникам і агресивним речовинам. Хромонікелеві і хромокобальтові сплави – найпоширеніші в протезуванні зубів. Вони добре справляються зі своїми обов’язками на різних протезах, але у людей, які страждають алергією, можуть викликати неприємні реакції.

У порівнянні з ними нешкідливі для організму сплави благородних металів. Особливо гарні сплави золота з паладієм і платиною, які є дуже міцними і стійкими до різних впливів. З ними можна робити протяжні протези, які дуже точно відливаються й відмінно сидять, а своїм особливим кольором допомагають і керамічному облицюванню виглядати природніше.

Титан – абсолютно біосумісний, дуже міцний і при цьому легкий. Властивості його нагадують властивості золотосплавних коронок, хоча титан трохи і програє в естетиці. Але на бічних зубах до титанових сплавів претензій немає.

Оксид цирконію – матеріал з гранично високою міцністю і безпекою для живих тканин. Давно використовується в медицині. Його сріблясто-білий колір відмінно підходить для естетичних цілей протезування. Сучасні технології з використанням лазера дозволяють домогтися точного виконання зубної коронки з цього матеріалу, а значить і кращого її прилягання до зуба.

Пластмасові протези застосовуються давно, і властивості їх добре відомі. Стоматологічна пластмаса, на жаль, програє всім сучасним матеріалам для протезування і по міцності, і з естетики, і по довговічності, вона здатна вбирати запахи, барвники, які поступово змінюють колір пластмасових протезів, навіть якщо ви вживаєте самі звичайні чай, кава, ягоди та т.д. Пори служать хорошим середовищем і для розмноження бактерій, боротися з якими допоможе тільки ретельна гігієна, інакше ви не уникнете запалення ясен, підвищеного ризику карієсу і пульпіту. Але знімні протези залишаються дуже затребуваними, тому й пластмасу доводиться застосовувати дуже часто. І все ж на її заміну з’явився такий сучасний матеріал для протезування зубів, як нейлон. Нейлонові протези, на відміну від своїх недосконалих попередників, відрізняються одночасно і гнучкістю і міцністю, що дозволяє їм витримувати механічні навантаження і не ламатися. У плані алергії нейлонові протези більш безпечні, вони також не збирають на собі мікроорганізми. Естетичний вигляд нейлонових протезів заснований на їх напівпрозорості і маскування під колір ясна, і непомітною для сторонніх очей фіксації опорними конструкціями з того ж матеріалу, що і сам протез.

У “Стоматології від А до Я” пропонуються наступні послуги з протезування зубів:

діагностика

зйомне протезування зубів

незнімне протезування зубів

мікропротезування за допомогою вінірів CAD / CAM

моделювання

бюгельне протезування на імплантатах

виготовлення знімних протезів

вініри

люмініри

вкладки

 

IF

Протезування в наші стоматологіїIF

Comments are closed.