Стоматологія від до - лікаря Янцевича Миколи Миколайовича (050) 944-49-16, (096) 472-79-88, (0332) 28-77-57

Невід’ємною частиною стоматологічної практики є анестезія. Вона дозволяє з максимальним комфортом для пацієнта і лікаря провести необхідні лікувальні та профілактичні процедури. У “Стоматології від А до Я “ми приділяємо особливу увагу анестезії.

Ми використовуємо найширший спектр сучасних знеболюючих препаратів і технологій, які позбавлять від болю і дискомфорту під час лікування.

Close-up of a woman doctor with syringe

Види анестезії

АНЕСТЕЗІЯ В СТОМАТОЛОГІЇ ПОДІЛЯЄТЬСЯ НА:

Аплікаційну анестезію

Цей вид анестезії являє собою місцеве (поверхневе, термінальне) знеболення. Найчастіше воно застосовується для таких маніпуляцій, як:

 • видаленні молочних рухомих зубів,
 • зняття зубного каменю,
 • маніпуляції біля краю ясен,
 • припасовки коронок і мостовидних протезів,
 • при прорізуванні зубів,
 • придушенні блювотного рефлексу при знятті зліпків,
 • знеболення місця уколу перед проведенням більш глибокої місцевої анестезіі.Аплікаційні анестетики випускаються у вигляді спрею або мазі. Наноситься такий препарат ватним або марлевим тампоном. Діє він дуже швидко, поверхнево знеболює оброблену ділянку і не поширюється на тканини, що лежать досить глибоко. Треба відзначити, що саме з появою аплікаційних методів знеболення лікування зубів дійсно стало повністю безболісним на всіх етапах.

ANASTEZIYA

Інфільтраційну анестезію

Найпоширенішим способом знеболювання в стоматології є інфільтраційна методика місцевої анестезії. Вона більше відома під назвою «заморозка», що пов’язано з відчуттями пацієнта після проведення такої анестезії.

 • Цей вид анестезії застосовується при різних стоматологічних маніпуляціях: при лікуванні зубів і каналів;
 • операції на пульпі зуба;
 • при видаленні та імплантації зубів;
 • ряді інших операцій

Глибина і тривалість знеболювання достатні для стоматологічного втручання протягом 60 хвилин.

У “Стоматології від А до Я” використовуються найсучасніші технології, в тому числі в галузі анестезії. Своїм клієнтам ми пропонуємо проводити лікування зубів за допомогою комп’ютерної системи подачі анестетика TheWand. Дана система контролюється комп’ютером. Вбудований мікропроцесор забезпечує постійний контроль над дозою і тиском подачі анестетика, тим самим забезпечуючи абсолютно безболісне його введення.

Цю систему рекомендують застосовувати:

для маленьких пацієнтів, лікування молочних зубів (карієс, пульпіт) пацієнтів в активному психологічному стані, пов’язаних з різними стоматологічними маніпуляціями, білонефобія боязнь колючих предметів

Провідникову анестезію

При проведенні провідникової анестезії знеболюючий препарат вводиться глибоко, до трійчастого нерва, здійснюючи блокаду однієї з його гілок. При цьому знеболюючий ефект спостерігається в певній галузі, яку ця гілка іннервує. Провідникова анестезія застосовується при оперативних втручаннях в області великих корінних зубів і центральної групи, при операціях на яснах, слизової і великих за обсягом і часу втручаннях.

Стовбурову  анестезію

Цей вид анестезії полягає у введенні анестетика в області основи черепа для блокади всіх гілок трійчастого нерва. Таким чином, блокується цілий стовбур цього черепно-мозкового нерва. Цей вид анестезії використовується в стаціонарі при оперативних втручаннях, при важкому больовому синдромі, невралгії, травмах і великих ділянках запалення.

Загальний наркоз

Використовується в стоматології загального знеболювання, або наркозу, має ряд особливостей, про які необхідно знати:

Застосування загальної анестезії – явище нечасте і застосовується тільки за показаннями.

Стоматологічна клініка повинна мати ліцензію на застосування загальної анестезії при лікуванні та протезуванні зубів.

Якщо протипоказань немає, і застосовуються якісні препарати, наркоз в стоматології абсолютно нешкідливий і не дає ускладнень. Але перевага віддається комбінованому знеболенню (премедикація з анестезією)

Увага!

Якщо у вас є лікарська непереносимість або які-небудь захворювання (гіпертонічна хвороба, захворювання серця і судин, печінки, цукровий діабет, алергія, гіперчутливість), про це обов’язково потрібно повідомити Вашому лікареві. Тільки після цього він зможе вибрати необхідну тактику проведення знеболювання, зробивши її для вас надійною та безпечною.

Comments are closed.