Стоматологія від до - лікаря Янцевича Миколи Миколайовича (050) 944-49-16, (096) 472-79-88, (0332) 28-77-57

Ендодонтія. Зубний біль, відкол зуба, відновлення зуба

Ендодонтія – це розділ стоматології, що займається терапією внутрішньої частини зуба, а саме кореневих каналів зуба і прилеглих до них тканин. Ендодонтичне лікування зуба вимагає використання великої кількості обладнання і технологій лікування (оптичного збільшення, рентгена, наконечників, апекслокаторів), і головне, профільної роботи лікаря – ендодонта.

У “Стоматології від А до Я” немає спрощених схем лікування, ми ставимося до лікування кореневих каналів, як до хірургічної рани, дотримуючись при цьому всіх вимог асептики і антисептики. Пломбування кореневого каналу здійснюється різними методами: ми використовуємо термофіли, а також метод пломбування розігрітою гутаперчею з використанням спеціальних пристроїв. Також використовується метод депофореза, що дозволяє надійно вилікувати непрохідні канали, і врятувати практично безнадійні зуби, що підлягають видаленню. За допомогою методу депофеза можна на все життя зробити 100% стерилізацію каналів і коренів зубів, яка дозволить зробити довгострокове протезування, адже корінь в зубі – це фундамент.

endodontiya

Коли необхідна ендодонтія?

Ендодонтичне лікування потрібно при запаленні або інфікуванні пульпи і м’яких тканин всередині кореневого каналу Запалення або інфекція можуть мати різні причини: наприклад, карієс, тріщини, зубні відколи, руйнування зуба, повторні стоматологічні процедури з даними зубом і т.ін. Якщо запалення пульпи не лікувати, то подальший розвиток інфекції неминуче призводить до виникнення абсцесу.

Ознаки того, що вам необхідна ендодонтія:

 • виснажливий зубний біль;
 • висока чутливість зуба до гарячих або холодних продуктів;
 • важко жувати пухлина ясна біля хворого зуба;
 • поруч з областю хворого зуба запалилися лімфатичні вузли;
 • зміна кольору зуба.

Що відбувається під час ендодонтичного лікування

Проводиться зняття запалення пульпи та інфікованих м’яких тканин зуба, потім ретельна чистка внутрішніх каналів зуба, і кореневого каналу, і герметичне пломбування порожнечі.

Якщо зубу потрібна установка коронки, то лікування кореневих каналів – це перша лікувальна маніпуляція, яку проводять перед тим, як зробити новий зуб.

Чи буде боляче під час процедури?

Багато ендодонтичних процедур проводяться якраз для того, щоб полегшити і зовсім зняти болісний зубний біль. У розпорядженні наших лікарів – сучасні засоби місцевої анестезії, які дають можливість не відчувати під час лікування ніякого дискомфорту. Ендодонтичні процедури

Пломбування каналів зазвичай проводиться в кілька етапів, для чого необхідно відвідати стоматолога один або два рази.

 • Проводиться огляд і рентген зубів, потім в область хворого зуба вводиться анестезуючий розчин. Після того як зуб оніміє, навколо нього ставиться захисний лист, так звана «зубна гребля», щоб ізолювати зуб від зубів поруч і слини під час процедури.
 • Робиться отвір в коронці зуба. Для цього використовуються дуже дрібні стоматологічні інструменти, спеціально призначені для вичищення пульпи з порожнини зуба і кореневих каналів, потім формується порожнина, куди пізніше буде встановлена пломба.
 • Після того, як зуб очищений, заповнюється область кореневих каналів біологічно інертним матеріалом, як правило, гутаперчою. Гутаперча кладеться на стоматологічний цементний клей, який забезпечує повну герметизацію кореневих каналів зуба. Під час першого візиту до стоматолога в більшості випадків встановлюється тимчасова пломба, що закриває отвір зуба.
 • Друге відвідування стоматолога означає повне відновлення зуба – тобто пломбування зубної коронки та повернення йому основних функцій. Встановлюється пломба і зуб повністю здоровий.

P.S. Якщо зуб вже піддавався стоматологічному лікуванню і має дуже крихкі стінки, стоматолог зміцнює його за допомогою спеціального штифта, який вставляє всередину зубної коронки.

Чи потрібен спеціальний догляд за зубом після ендодонтичного лікування?

Після лікування зубних каналів догляд за порожниною рота достатньо звичайний – чищення зубів вранці і ввечері, використання зубної нитки, регулярна професійна чистка зубів. У “Стоматології від А до Я” ендодонтії приділяється особлива увага, оскільки підвищення ефективності ендодонтичного лікування є запорукою успіху і гарантує:

 • надійну профілактику гострої і хронічної інфекції щелепно-лицьової області;
 • повноцінне і повне виліковування хворих зубів.

Клієнти “Стоматології від А до Я” отримують якісне лікування з використанням новітніх матеріалів та апаратури.

 

Comments are closed.